Anasayfa » Toyota’nın Mobilite Araçları

Toyota’nın Mobilite Araçları

by mobilitehaber

Land Hopper

2 ön tekerleğe sahip üç tekerlekli elektrikli kişisel mobilite konsepti, yeni taşıma olanakları sunuyor. Katlanabilir tasarım, sınırlı araba bagajı alanında bile kolay saklama sağlıyor. Land Hopper, bir araba ile birleştirildiğinde, gidilecek yerler arasında tur atmak da dahil olmak üzere seyahatin keyfini artırıyor.

JUU

Stil ve sürüş kolaylığını birleştiren bu elektrikli tekerlekli sandalye, herhangi bir yere yardım almadan seyahat etme özgürlüğü sunmak üzere tasarlanmış yeni bir mobilite konseptidir. JUU, elektrikli veya normal tekerlekli sandalyelerle erişilmesi zor olan yerlerde özgürce gezme imkanı sağlayarak kullanıcının dünyasını genişletir.

Düzenli olarak elektrikli veya normal tekerlekli sandalye kullanan fiziksel engelli kişilerin bağımsızlığını destekleyerek onların gezi ve istihdam olanaklarını artırır.

Bir merdivene tırmanırken veya inerken, JUU’nun yanlarındaki iki büyük elektrikli tekerlek (ana tekerlekler) basamakları geçerken geri çekilebilir kuyruk, devrilmeyi önlemek ve tekerlekli sandalyeyi dengelemek için koltuk arkalığının arkasından aşağı doğru döner. JUU otomatik olarak optimum duruşu korur ve 16 cm yüksekliğe kadar basamakları aşabilir.

Space Mobility ( Uzay Mobilitesi)

Ay’da ve uzayda kullanım için hareketlilik yaratmayı amaçlayan, özellikle tahrik sistemi teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik deneysel bir araç. Engebeli ve acımasız dünya dışı ortamlarda bile güvenli, güvenilir sürüş sağlamak için geliştirilen spesifikasyonların bir parçası olarak her tekerlek, kendi motoru ve direksiyonuyla donatılmıştır.

Olağanüstü sürüş performansına sahip, elektrikle çalışan, 50 cm yüksekliğe kadar kayalarda yön bulma ve 25°’lik dik yokuşları tırmanma kapasitesine sahip. Bu prototip aracılığıyla geliştirilen teknoloji, LUNAR CRUISER gibi uzay hareketlilik araçlarında kullanılacak.

NEO Steer ( NEO Yönlendirme)

Gaz ve fren pedallarının işlevlerini direksiyon simidine entegre eden, motosiklet gidonlarını temel alan yeni bir kokpit konsepti.

Direksiyon simidinin düzensiz profilinin mümkün kıldığı geniş görüş alanı ve pedalsız geniş taban alanı, sorunsuz giriş ve çıkışın yanı sıra sınırsız bir sürüş pozisyonu sağlar. NEO Steer, otomobillere olan sevginin artmasına yardımcı olacak ve herkese hareketliliğin neşesini ve heyecanını yaşatacak. Ayrıca alt ekstremite bozukluğu olan kullanıcılar için güvenli, sezgisel, elle çalıştırılan sürüş imkanı sunar.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com