Anasayfa » TOGG İstanbul’daki Yeni Merkezine SUV Modelini Test Etmeleri İçin Vatandaşları Bekliyor

TOGG İstanbul’daki Yeni Merkezine SUV Modelini Test Etmeleri İçin Vatandaşları Bekliyor

by mobilitehaber

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli araç markası Togg, insanların C-SUV modeli hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla ülkenin ilk deneyim merkezini İstanbul’da açıyor. Ülke genelinde 20 noktada hizmet verecek. Zorlu Center, metropolün ilk Togg deneyim merkezini açarak halkın C-SUV modeliyle yakından ve kişisel olarak tanışmasını sağladı. Adana, Ankara, Gemlik ve İzmir’den insanlar yakında yeni deneyim merkezlerini ziyaret edebilecekler. İlk seri üretim SUV modelinin Gemlik’teki fabrikada üretim bandından çıkmasının ardından, Türkiye’nin otomotiv başkenti Bursa’da ilk seri üretim SUV modelinin üretildiği fabrikanın açılışı gerçekleştirildi. Aracın seri üretime geçtiğinin duyurulmasının ardından ilk yerli elektrikli otomobile yurt içinde ve yurt dışında yoğun bir ilgi oldu.

togg

Araçlarını diğerlerinden daha erken teslim almak üzere Türkiye’deki kamu sektöründen, öncelik listesindeki bankalar da dahil olmak üzere binlerce sipariş verildi. Yeni bir sipariş de kendisine iki araç almak isteyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den geldi. Birçok vatandaş, 20 Mart 2023’te satışa sunulacak olan Togg’u satın alabilmek için mevcut araçlarını internet üzerinden listeledi bile. Güvenlik prosedürlerinin tamamlanmasından beş ay sonra, 2023 yılı boyunca ilk aşamada 17.000 ila 18.000’den fazla otomobil satılacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile işbirliği içinde, beş Türk şirketinden oluşan bir konsorsiyum olan TOGG, yaklaşık beş aylık güvenlik prosedürlerinden sonra satışa başlanacak.

togg

Togg’un dahili elektrikli modüler platformu, 300+ ve 500+ kilometre menzil seçeneklerine olanak tanıyacak ve 4G/5G bağlantısı üzerinden uzaktan güncelleme alabilecek. Euro NCAP 5 yıldızlı derecelendirme sistemine uyumlu olan platform ile donatılmış araçların batarya seviyeleri, hızlı şarj seçeneği ile 30 dakikadan daha kısa sürede şarj edilebilecek.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com