Anasayfa » Renault Trucks, Avrupa Dışına İlk Kez Elektrikli Kamyon Teslimatı Gerçekleştirdi

Renault Trucks, Avrupa Dışına İlk Kez Elektrikli Kamyon Teslimatı Gerçekleştirdi

by mobilitehaber

Renault Trucks, Latin Amerika ‘ya Elektrikli Kamyon Teslimatını Gerçekleştirdi

Renault Trucks, Avrupa kıtasının dışına ilk kez elektrikli kamyon teslimatı gerçekleştirdi. Brüt ağırlığı 26 ton olan 3 adet Renault Trucks E-Tech D Wide kamyon, Şili ‘deki Trailer Logistics tarafından satın alınan bir bira fabrikası için teslim edildi.

CCU adına hareket eden Şili li nakliye şirketi Trailer Logistics, Renault’nun yeni elektrikli kamyonlarını içecek lojistiği için kullanacak. Günde yaklaşık 100 km yol kat edecek olan kamyonlar, Santiago ve çevresindeki çeşitli teslimat noktalarına hizmet verecek şekilde tasarlandı.

Şarj İstasyonları ve Operasyonel Detaylar

Renault Trucks E-Tech D Wide kamyonlar, CCU’nun Renca’daki NPR dağıtım merkezinde gece boyunca şarj edilen toplam 264 kWh akü kapasitesine sahip. Şirket, bu ilk operasyonda lojistik programların analiz edilmesi, rotaların optimize edilmesi ve şarj altyapısının kurulması konularında önemli adımlar attı.

Renault Trucks, 2020 yılından bu yana Fransa’daki tesislerinde standart olarak elektrikli kamyonlar üretiyor ve bu kamyonlar şu ana kadar yalnızca Avrupa’da teslim ediliyordu. Son olarak gıda toptancısı Transgourmet Almanya, Renault Trucks’tan on adet E-Tech D Wide elektrikli kamyon sipariş etti. Latin Amerika’daki ilk müşteri olan CCU’ya yapılan teslimat, Fransız kamyon üreticisi için önemli bir kilometre taşıydı.

Elektrikli kamyon ile ilgili bir önceki haber ;

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com