Anasayfa » Hyundai, Yeni Elektrikli Aracı INSTER ‘ı Tanıttı

Hyundai, Yeni Elektrikli Aracı INSTER ‘ı Tanıttı

by mobilitehaber

Hyundai Motor Company, yeni A segmenti alt kompakt elektrikli aracı INSTER ‘ı 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda tanıttı. INSTER , benzersiz tasarımı, segment lideri sürüş menzili ve çok yönlülüğü ile dikkat çekiyor. İleri teknolojilerle donatılan araç, hızlı şarj imkanı ve 355 km’ye kadar tamamen elektrikli menzil sunuyor.

Cesur Tasarım ve Geniş İç Mekan

Fütüristik ve Yenilikçi İmaj

INSTER’in cesur tasarımı, fütüristik bir imajı kompakt bir SUV gövdesinde geniş bir iç mekanla birleştiriyor. Araç, güvenli ve rafine sürüş sunan sofistike teknoloji paketiyle donatılmış. Kompakt yapısı sayesinde daha büyük modellere kıyasla daha fazla verimlilik sağlıyor.

Hyundai INSTER’ın Tasarım Evrimi

Daha Fazla İç Mekan Alanı ve Manevra Kabiliyeti

INSTER, 2021 yılında Kore’de tanıtılan benzinli CASPER modelinin tasarım mirasını taşıyor. Uzatılmış gövde ve dingil mesafesi ile daha fazla iç mekan alanı ve engebeli yol tutuşu sunuyor. Bu özellikler, geleneksel A segmenti alt kompakt şehir otomobilleri ile daha büyük B segmenti kompakt modeller arasında yer almasını sağlıyor.

İç Mekan ve Malzeme Seçenekleri

Çok Yönlülük ve Sürdürülebilir Malzemeler

INSTER’ın iç mekanı, 10,25 inç dijital gösterge paneli, navigasyonlu bilgi-eğlence dokunmatik ekranı ve kablosuz şarj yuvası gibi ileri teknolojilerle donatılmış. İç mekan, sahiplerinin araçlarını kişiselleştirmeleri için özelleştirilebilir üst kapı döşeme süslemelerine sahip. Tüm koltuklar düz bir şekilde katlanabilir, ön koltuk sırası seçeneği ve ısıtmalı ön koltuklar da mevcut.

INSTER’ın dış renk seçenekleri arasında çeşitli yeni tonlar yer alıyor. İç kaplama seçenekleri arasında ise siyah, haki kahverengi ve tam kumaş kaplamalı iki tonlu Newtro bej bulunuyor. Hem dış hem de iç mekanda sürdürülebilir malzemeler kullanılmış. Dış cephede geri dönüştürülmüş boyalar, iç mekanda ise geri dönüştürülmüş PET ve biyo-polipropilen malzeme kullanılıyor.

Performans ve Şarj Özellikleri

Hızlı Şarj ve Segment Lideri Menzil

INSTER, DC şarj hızı ve maksimum elektrikli menzil (AER) ile öne çıkıyor. Standart olarak 42 kWh akü ile donatılan araç, opsiyonel olarak 49 kWh akü ile de sunuluyor. Long-Range modeli, tek şarjla 355 km (WLTP) menzil sunuyor ve 120 kW DC yüksek güçlü şarj istasyonunda 30 dakikada %10’dan %80’e kadar şarj edilebiliyor.

Gelişmiş Teknoloji ve Güvenlik Özellikleri

Sürüş Kolaylığı ve Güvenlik

INSTER, çok sayıda gelişmiş güvenlik ve sürücü destek özelliği sunuyor. Hyundai Digital Key 2 Touch (NFC), Çevre Görüş Sistemi (SVM), Park Yeri Çarpışma Önleme Yardımcısı (PCA-R) gibi ileri teknoloji özellikleri içeriyor. Ayrıca 64 renkli LED ortam aydınlatması, dijital gösterge paneli ve tek dokunuşla açılır tavan gibi konfor özellikleri de mevcut.

Küresel Lansman ve Gelecek Planları

INSTER CROSS ile Ailenin Genişlemesi

INSTER, bu yaz ilk olarak Kore’de, ardından Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik’te piyasaya sürülecek. Ayrıca, INSTER ailesine ek olarak daha sağlam ve açık hava odaklı bir tasarıma sahip olan INSTER CROSS modeli de gelecekte tanıtılacak.

Hyundai INSTER Özellikleri*

Boyutlar (mm)Uzunluk: 3.825 Dingil Mesafesi: 2.580 Genişlik: 1.610 Yükseklik: 1.575
Baş mesafesi (mm)Ön: 1.028 (Açılır Tavan: 987) / Arka: 982
Bacak mesafesi (mm)Ön: 1.050 / Arka: 885
Bagaj alanı (VDA)280 litre (Arka koltuklar kaydırılarak 351 litreye kadar)
Maksimum lastik boyutu205/45 R17
Tekerlek seçenekleri17 inç alaşım, 15 inç alaşım, 15 inç çelik ve jant kapakları
PilStandart: 42 kWh / Uzun Menzil: 49 kWh
GerilimStandart: 266 V / Uzun Menzilli: 310 V
en yüksek güçStandart: 71,1 kW ve 97 PS / Uzun Menzil: 84,5 kW ve 115 PS
Max hızStandart: 140 km/saat / Uzun Menzil: 150 km/saat
0-100 km/saatStandart: 11,7 sn / Uzun Menzil: 10,6 sn
Tahmini maksimum sürüş menzili (WLTP)300 km’yi Aşan (Standart Menzil)
Hedef 355 km (15 inç jantlı uzun menzilli)
Tahmini tüketim15,3 kWh/ 100 km (15 inç jantlarla)
AC OBC11 kW (standart)
AC şarj süresi (OBC gücünde)Standart: 4 saat (16A)
Uzun Menzil: 4 saat 35 dakika (16A)
%10-80 hızlı şarj30 dakika (botlu modeller, Yüksek Güçlü Şarj Cihazları kullanıldığında optimum koşullar altında (minimum 120 kW çıkışlı DC))
ADAS özellikleriÇevresel Görüş Monitörü (SVM), Park Çarpışma Kaçınma Yardımı Arka (PCA-R), Kör Nokta Görüş Monitörü (BVM), İleri Çarpışma Kaçınma Yardımı 1.5 (FCA 1.5), Şeritte Kalma Yardımı (LKA) ve Şerit Takip Yardımı ( LFA), Kör Nokta Çarpışma-Kaçınma Yardımı (BCA), Arka Çapraz Trafik Çarpışma-Kaçınma Yardımı (RCCA), Güvenli Çıkış Uyarısı (SEW), Dur-Kalk ile Akıllı Hız Sabitleyici (SCC), Otoyol Sürüş Yardımı 1,5 ( HDA 1.5), Akıllı Hız Limit Yardımcısı (ISLA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW), Uzun Far Yardımı (HBA), Önde Gelen Araç Kalkış Uyarısı (LVDA) ve Arka Yolcu Uyarısı (ROA), Park Mesafesi Uyarısı (PDW) Ön ve Arka , Arka Görüş Monitörü (RVM).
Dış renklerAtlas Beyazı*, Tomboy Haki*, Bijarim Haki Mat, Ağartılmamış Fildişi, Sienna Turuncu Metalik*, Aero Gümüş Mat*, Dusk Mavi Mat, Abyss Siyah İnci ve Buttercream Sarı İnci.
* Kontrast siyah tavanlı iki tonlu seçeneği mevcuttur
İç mekan renkleriTamamen pıhtı süslemeli Siyah, Haki Kahverengi ve Newtro Bej iki tonlu
* Özellikler Avrupa modeli Hyundai INSTER baz alınarak verilmiştir. Özellikler, teknoloji ve iddia edilen rakamlar pazara göre farklılık gösterebilir.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com