Anasayfa » Mikromobilite Birleşerek Güçlenmeye Çalışıyor.

Mikromobilite Birleşerek Güçlenmeye Çalışıyor.

by mobilitehaber

Tier ve Dott Birleşmesi Tamamlandı.

TIER ve Dott , Ocak 2024’te duyurulduğu gibi, bugün iki şirketi birleştirmeye yönelik bir mali işlemin tamamlandığını duyurdu . 20’den fazla ülkede yılda 125 milyondan fazla seyahati destekleyen 250 milyon Euro’luk gelirle yeni birleşen işletme, paylaşımlı mikro mobilite alanında Avrupa şampiyonunu yaratıyor. İşlemin tamamlanmasının ardından TIER ve Dott’taki ekipler, önümüzdeki haftalarda açıklanacak yeni stratejinin ayrıntılarıyla birlikte kademeli olarak entegre edilecek.

TIER-Dott CEO’su Henri Moissinac şunları söyledi: “Bu işlemin kapanışı, hem TIER hem de Dott için heyecan verici yeni bir bölümün başlangıcını işaret ediyor. Ekiplerimizi kullanıcılara, şehirlere ve çevreye karşı sorumlu operasyonlar yürütmek, güvenilir ve sürdürülebilir bir alternatif sunarak araç kullanımının azaltılmasına yardımcı olmak hedefi altında birleştirmeye odaklandık.”
Sürücüler şimdilik kendi uygulamaları aracılığıyla TIER ve Dott araçlarına erişmeye devam edebilir, gelecekte daha fazla yakınlaşma mümkün olacaktır.

TIER-Dott Hakkında

TIER-Dott, Mart 2024’te TIER ve Dott operatörlerinin birleşmesiyle oluşturulan, paylaşımlı mikromobilitenin Avrupa şampiyonudur. CEO Henri Moissinac, COO Maxim Romain ve Başkan Lawrence Leuschner liderliğindeki TIER-Dott, mobiliteyi tamamen değiştirme misyonunda. TIER ve Dott ticari markaları altında sürdürülebilir seyahat sağlar, arabalara olan bağımlılığı azaltarak şehirlerdeki trafik sıkışıklığını ve kirliliği azaltır. Avrupa ve Orta Doğu’daki operasyonlarıyla TIER & Dott, 20’den fazla ülkede yılda 125 milyondan fazla seyahati desteklemektedir. Daha fazla bilgi için www.tier.app ve www.ridedott.com adreslerini ziyaret edin .

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com