Anasayfa » Hyundai Hindistan’daki şarj ağını genişletiyor

Hyundai Hindistan’daki şarj ağını genişletiyor

by mobilitehaber

Hyundai Motor India, ultra yüksek hızlı kamuya açık EV şarj ağının Hindistan’daki önemli otoyollar ve şehirler genelinde başarılı bir şekilde genişletildiğini duyurdu.

Şirket, Hindistan genelinde ultra hızlı şarj istasyonlarına sahip toplam on bir lokasyona yayıldı. Her şarj noktasında, her konumda temsil edilen DC 150 kW, DC 60 kW ve DC 30 kW kapasitelere sahip üç şarj noktası bulunur. On bir istasyon, Mumbai, Pune, Ahmedabad, Haydarabad, Gurugram ve Bangalore dahil olmak üzere altı “benchmark” şehre yayılmıştır. Diğer beş şarj parkı beş ana otoyol lokasyonunda bulunuyor: Delhi-Chandigarh, Delhi-Jaipur, Haydarabad-Vijayawada, Mumbai-Surat ve Mumbai-Nashik.

Bir sonraki adımda Hyundai Motor India, Tamil Nadu Hükümeti ile yapılan anlaşma uyarınca 2027 yılına kadar 100 şarj istasyonu kurmayı planlıyor. Hyundai girişime ancak planların açıklandığı 2023 yılının başlarında başladı. Bunu Mart 2023’te Shell ile aynı amaç doğrultusunda bir işbirliği izledi .

“Hindistan Hükümeti’nin bütünsel bir elektrikli araç ekosistemi yaratmaya yönelik odağına uygun olarak, Hyundai Motor India Ltd. müşterilerin EV sahipliği deneyimini geliştirmeye kararlıdır. Ultra Hızlı şarj istasyonlarımızın 11 lokasyona genişletilmesi de aynı yönde atılmış bir adımdır” dedi Kurumsal Planlama İcra Direktörü Jae Wan Ryu.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com