Anasayfa » Forest Bikes’ın orman bisikletleri

Forest Bikes’ın orman bisikletleri

Daha önce Human Forest olarak bilinen Forest Bikes şirketi, sürdürülebilir ve uygun fiyatlı hizmetlere yönelik artan talebin etkisiyle yeniden markalaşmaya giriyor ve e-bisiklet filosu boyutunu ikiye katlıyor.

by mobilitehaber

Ormanda sürülebilecek elektrikli bisikletler üzerine yoğunlaşan yeni adıyla Forest Bikes şirketi, e-bisiklet filosunu ikiye katlayıp şirketin tarihinde yeni bir sayfa açtı. Yeniden markalaşmayla şirket, A Serisi finansmanda 12 milyon dolara yakın yatırım aldı.

Londra merkezli e-bisiklet şirketi, birincil ilham kaynağı olan ağaçlarla daha yakından uyum sağlayabilmek için adını ‘Orman Bisikletleri’ olarak basitleştirmeye karar verdi. Forest‘ın yeni sloganı “ağaçları andıran bisikletler”, şirketin çevre bilincine ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığının altını çiziyor.

Yeniden markalaşmanın bir parçası olarak Forest Bikes, kendine özgü kahverengi havalı lastikler ekleyerek e-Bisikletlerine yeni bir soluk katıyor. Bunlar sadece şirketin yeni marka kimliğini tamamlamakla kalmıyor, aynı zamanda bisiklet parçası cirosundan ödün verip binicilere daha yumuşak ve daha keyifli bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Forest‘ın Pazarlama Müdürü Michael Stewart şunları söylüyor:

Hedefimiz basitti. Markamızı basitleştirmek istedik, o kadar. Bisikletimiz zaten tıpkı bir ağaca benziyordu, biz de neden buradan yürümeyelim dedik. Her zaman piyasadaki en uygun fiyatlı ve sürdürülebilir paylaşımlı e-bisiklet olduk ve olmaya devam ediyoruz. Forest’ı hep birlikte daha da büyüteceğiz.

Forest Tasarım Müdürü Joe Rampley ise şunlara değiniyor:

Hızlı hizmetin ve güvenilir markanın müşteri deneyiminde kilit rol olduğu bir pazarda eski adımız (HumanForest) bizi geriye sürüklüyordu. İnsanlar seçtikleri bisikleti önce görüp dokunmak, ancak daha sonra binmek isterler. Markadaki kafa karışıklığını azaltarak şirket için yeni bir şafağın sinyalini veriyor ve bizi en iyi alternatif yapan şeyler – en sürdürülebilir ve en uygun fiyatlı olan – üzerine daha da yoğunlaşıyoruz.

Yeniden markalaşmaya eşlik eden yazılım değişiklikleri arasında yeni bir web sitesinin ve güncellenmiş bir Orman uygulaması da bulunuyor. Yeniden markanın resmi lansmanı 1 Ağustos 2023’te gerçekleşti ve tüm filo Eylül 2023’e kadar yeni ‘Forest’ adını taşıyacak.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com