Anasayfa » Fiat 500 Spiaggina: Efsanevi İtalyan Otomobili Geri Dönüyor

Fiat 500 Spiaggina: Efsanevi İtalyan Otomobili Geri Dönüyor

by mobilitehaber

Bonacina, Fiat 500 Spiaggina’nın tamamen elektrikli versiyonunu tanıtmak için Garage Italia Customs ile işbirliği yaparak otomotiv endüstrisine dikkat çekici bir geri dönüş yapıyor. Bu yeni versiyonda Bonacina’nın imzası niteliğindeki dokuma koltuklar titizlikle el işçiliğiyle üretiliyor ve Garage Italia üzerinden talep üzerine temin edilebiliyor.

Lapo Elkann tarafından 2017 yılında kurulan Garage Italia Customs, markalar, şirketler ve özel müşteriler için özelleştirme ve ısmarlama deneyimlere yenilikçi yaklaşımıyla tanınıyor. Spiaggina’ya dönüştürülen Fiat 500 de dahil olmak üzere klasik otomobillerin restorasyonunu ve elektrikli hale getirilmesini içeren ünlü Icon-e projeleri, restomod alanındaki konumlarını sağlamlaştırıyor.

Araç, herhangi bir standart ev tipi priz kullanılarak birkaç saat içinde şarj edilebiliyor. Tasarımı, Vittorio Bonacina’nın 1950’lerdeki orijinal versiyonuna saygı duruşunda bulunuyor ve “dolce vita” yaşam tarzının özünü çağrıştıran rattan çekirdekli dokuma koltuklara sahip.

Bonacina CEO’su Elia Bonacina;

“Zanaatkarlarımızla zamanda geriye yolculuk yapmak güzeldi, kendimizi klasik versiyonun aynı çıplak koltuğuyla bulduk ve malzememizi metal iskeleti içinde nasıl dokuyacağımızı bulmak zorunda kaldık. Bu ürün, tasarımını ve üretimini yaptığımız tüm ürünlerde olduğu gibi, zaman içinde uzun ömürlü olan ve ergonomik ve konforlu bir çözüm sunan bir ürün yaratma felsefemizle geliştirildi” diyor.

Yeni 500 Spiaggina, kişiselleştirilebilir renk seçenekleriyle Vittorio Bonacina’nın orijinal versiyonundan ayrılıyor. İlk modeller rattan çekirdeğin doğal tonunda üretilmişken, yeni seri Garage Italia’nın izniyle müşterilerin istedikleri rengi seçmelerine olanak tanıyor.

Elia Bonacina, müşterilerin 500 Spiaggina’larını kişiselleştirmelerine ve koltuk rengini karoserle eşleştirmelerine olanak tanıyan anilin boyalı koltuk fikrini önerdi.

Özelleştirme ve yenilikçi düşünceye duydukları ortak tutkuyla hareket eden Bonacina ve Garage Italia, işbirliği için yeni olasılıklara yelken açıyor. Elia Bonacina, Garage Italia’nın yaratıcılığını ve Bonacina’nın çeşitli dokuma tekniklerini ve malzemelerini kullanarak çeşitli yenilikçi koltuk tasarımları, araçlar ve araç modifikasyonları öngörüyor.

Yeni elektrikli araç, Bonacina için büyük önem taşıyor ve hem İtalya’da hem de uluslararası alanda gelecekteki projeler için şirket maskotu haline geliyor. Aracın, 2023 yılının başlarında açılacak olan Galleria Giardino Müzesi’nden Bonacina’nın Como bölgesindeki üretim merkezine kadar konukları taşıyacak bir servis aracı olarak kullanılması planlanıyor. Bu yolculuk İtalyan dolce vita’sına dair sürükleyici bir deneyim vaat ediyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com