Anasayfa » Drondan Pedala: Çin Drone Devi Elektrikli Bisiklet Pazarına Giriyor

Drondan Pedala: Çin Drone Devi Elektrikli Bisiklet Pazarına Giriyor

by mobilitehaber

Çin merkezli teknoloji devi DJI, uluslararası pazarlarda tanınan kamera dronlarıyla biliniyor ancak şimdi de yeni bir alana adım attı: elektrikli bisikletler. DJI, Amflow adını verdiği yeni e-bisiklet markasını piyasaya sürdü. Bu yeni marka, DJI’nın geliştirdiği Avinox tahrik sistemi ile donatılmış eMTB (elektrikli dağ bisikleti) modellerini içeriyor.

Amflow E-Bisiklet Özellikleri

Amflow eMTB’ler, ince bir karbon çerçeve ile geliyor. Elektrik motoru 2,52 kg ağırlığında ve yasal olarak 250 watt sürekli güç sağlıyor ve ihtiyaç duyulduğunda 850 watt’a kadar güç verebiliyor. Şirket, motorun torkunu 105 Nm olarak belirtiyor. Güç, tekerleklere planet dişli kutusu aracılığıyla iletiliyor.

Amflow bisikletleri, DJI tarafından geliştirilen batarya teknolojisiyle donatılmış. Çerçeveye entegre edilmiş iki batarya seçeneği sunulur: 600 veya 800 Wh. Şarj süreleri, 504 watt’lık Süper Şarj Cihazı ile optimize edilmiş olup, 800 Wh pil için %0’dan %75’e kadar şarj süresi yaklaşık 1,5 saat olarak belirtiliyor.

Amflow e-bisiklet modelleri, üst boruda dokunmatik ekran, Magura frenler ve Ergon SM Pro sele gibi özelliklerle gelir. Toplam ağırlıkları donanıma bağlı olarak 19,2 ile 21,5 kg arasında değişmektedir. Amflow eMTB’lerin 2024’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve yetkili bayiler aracılığıyla sunulacak.

DJI’nın Stratejik Yönü ve Pazar Beklentileri

DJI Kurumsal Strateji Kıdemli Direktörü Christina Zhang, Amflow’un geliştirilmesindeki motivasyonlarını şu sözlerle açıklıyor: “Dronlarımız ve kamera sabitleme sistemlerimizle geliştirdiğimiz pil ve motor teknolojilerindeki uzmanlığımız, bizi e-bisiklet sistemleri alanına yönlendirdi.” Zhang ayrıca, DJI’nın bu yeni pazarda hızla büyüyen elektrikli bisiklet taleplerini karşılamak için ideal bir konumda olduğunu vurguluyor.

DJI’nın e-bisiklet tahrik sistemi piyasaya sürüldüğünde, özellikle üst düzey bisiklet tahrikleri pazarında mevcut durumu değiştirmesi bekleniyor. Şirket, Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya ve Çin gibi ana pazarlarda Amflow eMTB’leri sunacak ve bu bölgelerdeki tüketicilerin beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com