Anasayfa » Yeni Volvo EX90’da Bowers & Wilkins Ses Sistemi Kullanılacak

Yeni Volvo EX90’da Bowers & Wilkins Ses Sistemi Kullanılacak

by mobilitehaber

Bowers & Wilkins, Volvo Cars ile iş ortaklığına yeni bir üst düzey ses sistemi duyurusuyla devam ediyor.
Bowers & Wilkins’in High Fidelity Sound adını verdiği ses sistemi, tamamen elektrikli yeni Volvo EX90 SUV’da. Sistem, 50 yılı aşkın ev, stüdyo ve otomotiv ses uzmanlığı ile desteklenen yepyeni bir ses deneyimi sunmak için Volvo Cars’ın en yeni tamamen elektrikli otomobiline mükemmel bir şekilde entegre edilmiş ikonik ve kanıtlanmış hoparlör teknolojilerini içeriyor.

Seçkin sürücüler için isteğe bağlı bir ekstra olarak Bowers & Wilkins’in High Fidelity Sound’u ile donatılan Volvo EX90, ikonik Tweeter- on-Top teknolojisinin en son yinelemesi, tescilli ContinuumTM konileri ve 1610 watt güç dahil olmak üzere 25 yüksek performanslı hoparlöre sahip olacak. Hoparlör sistemi, son teknoloji Dolby Atmos kod çözme özelliği ile tamamlanıyor ve müziğinizden daha da fazla daldırma seviyesi sunuyor.

Bowers & Wilkins, Volvo EX90’ın geliştirilmesinin en başından itibaren Volvo Cars’ın tasarımcıları ve ses mühendisleri ile birlikte çalışarak, otomobilin etrafındaki hoparlör konumlandırmasını optimize ederek ve araca özel ses ayarı sağlayarak sınıfında lider ses üretimi sunmak için çalıştı – Bowers & Wilkins’in ‘Gerçek Ses’ olarak adlandırdığı bir felsefe ile müziğinizin tam olarak sanatçının amaçladığı gibi sunulmasını sağlar.

Bowers & Wilkins Otomotiv Ortaklıkları Kıdemli Direktörü Dan Shepherd şunları söyledi:

Yeni Volvo EX90’da Yüksek Sadakatli ses tedarikçisi olarak Volvo Cars ile uzun soluklu ortaklığımızı sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. Bu, Bowers & Wilkins’in Volvo 60 ve 90 serisi araçların her birinde müşteriler için tercih edilen ses markası olduğu anlamına geliyor ve ünlü True Sound deneyimimizi her zamankinden daha fazla dinleyiciye sunmamızı sağlıyor.

Volvo EX90 projesinin en başından itibaren Volvo Cars ile çalışarak, her dinleyicinin seveceğinden emin olduğumuz otantik ve doğru bir ses deneyimi sunduk.

Bowers & Wilkins sistemi, Volvo Cars’ın tasarım dilini kusursuz bir şekilde takip ediyor; benzersiz bir şekilde tasarlanmış çift aşındırmalı fırçalanmış paslanmaz çelik hoparlör ızgaraları ve her biri arkadan aydınlatmalı ahşap panellere yerleştirilmiş kabartmalı marka logosu. Bu çift aşındırma tekniği, mümkün olan en iyi ses kalitesi için en yüksek düzeyde akustik şeffaflık ve Bowers & Wilkins markasıyla orantılı birinci sınıf tasarım detayları sağlıyor.

Volvo Cars Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Javier Valera şunları söyledi:

Sekiz yıldır Bowers & Wilkins yıllardır Volvo Cars için tercih edilen premium ses sistemi sağlayıcısı oldu ve bir dizi çok beğenilen ve son derece başarılı çözümler üretti. Yeni Volvo EX90 için Bowers & Wilkins, premium ses sistemimizin sağlayıcısı olarak doğal ve bariz bir seçimdi.

Volvo EX90’ın premium ses sisteminin temel özellikleri arasında Bowers & Wilkins’in tescilli Tweeter- on-Top teknolojisi yer alıyor. Bowers & Wilkins mühendisleri, tweeter’ı gösterge panelinin üst kısmındaki kendi ayrı muhafazasına yerleştirerek ön camdan gelen renklenmeyi ve akustik yansımayı azaltabiliyor. Bu, dinleyici için genel netliği artırarak ince detaylı ve gerçekçi bir ses sağlar. Double Dome alüminyum tweeter, sertlik katmak ve en yüksek frekanslarda ve ses seviyelerinde bozulmayı azaltmak için daha kalın bir halka ile desteklenen son derece ince bir alüminyum kubbeye sahiptir.

Buna ek olarak, orta aralık ContinuumTM konileri, sesin araç boyunca gerçekçi bir şekilde yeniden üretilmesi için ses orta aralığında özgünlük ve hassasiyet sağlar. ContinuumTM teknolojisine sahip hoparlörler, Londra’daki Abbey Road Stüdyoları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki kayıt stüdyolarında kullanılmakta ve Bowers & Wilkins’in amiral gemisi 800 Serisi Diamond hoparlörlerinde bulunmaktadır.

Volvo EX90’da güvenlik ve sürükleyiciliğe yardımcı olmak için ön koltukların her birinde iki kafalık hoparlörü ve tavanda Dolby Atmos deneyiminde yükseklik kanalları olarak işlev gören dört hoparlör bulunmaktadır.

Tamamen sürükleyici Dolby Atmos özellikli ses sistemi, dinleyicilerin sesi kişisel zevklerine göre uyarlamasına olanak tanıyan akıllı teknoloji ile daha da geliştirilmiştir. Stüdyo modu bir kayıt stüdyosunun tarafsızlığını taklit eder ve Tüm Koltuk, Sürücü veya Arka modları aracılığıyla yolcular için optimize edilebilir. Bireysel Sahne, bir sanatçının sadece sizin için sahne aldığı hissini verirken, Konser Salonu Göteborg Konser Salonunun akustiğini yeniden üretir. Bunlar, daha yaygın olarak bulunan ekolayzer ve fader seçeneklerine ek olarak sunulur.

Bowers & Wilkins hoparlörleri, Londra’daki ikonik Abbey Road stüdyoları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki kayıt stüdyolarında kullanılmaktadır. Bowers & Wilkins’in 50 yılı aşkın ses deneyimi ve işçiliğinden yararlanan Premium Sound, yeni Volvo EX90 SUV’da üstün ses konusunda çığır açıyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com