Anasayfa » Walmart Kanada, Hidrojen Yakıt Hücreli Elektrikli Kamyonu Filosuna Ekliyor

Walmart Kanada, Hidrojen Yakıt Hücreli Elektrikli Kamyonu Filosuna Ekliyor

by mobilitehaber

Walmart Kanada, Ontario’da faaliyet gösteren, filosuna hidrojen yakıt hücreli bir elektrikli yarı kamyon ekleyen ilk büyük perakendeci oldu. Yaklaşık 800 kilometre menzile sahip olduğu söylenen Nikola’nın yakıt hücreli kamyonu, perakendeciye yılda ortalama 97 ton CO2 egzoz emisyonu tasarrufu sağlayabilir.

Walmart Kanada Başkanı Gonzalo Gebara, bu adımın sürdürülebilirlik yolculuklarında önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayarak, Kanada’da perakendeciler arasında bir ilk olduğunu belirtti. Walmart, ABD ve Kanada’daki tüm filosunun 2040 yılına kadar sıfır emisyonlu olmasını hedefliyor.

Nikola Başkanı ve CEO’su Steve Girsky ise, Walmart’ın sürdürülebilirlik girişimlerini desteklemekten gurur duyduklarını belirterek, bu işbirliğinin taşımacılık sektöründe yenilikçiliği ve çevresel sorumluluğu artırmaya yardımcı olacağını ifade etti.

Ontario Enerji ve Elektrifikasyon Bakanı Stephen Lecce ise, Walmart’ın hidrojen yakıt hücreli kamyonuyla Ontario’daki sürdürülebilir enerji projelerine destek olacaklarını ve eyaletteki ileri görüşlü işletmelerin emisyon azaltımı için öncü rol oynayacaklarını dile getirdi.

Bir önceki hidrojen teknolojisi haberi için

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com