Anasayfa » Uber’in Rakibi Bolt, Malta’da Üç Tekerlekli Elektrikli Mini Aracını Tanıttı

Uber’in Rakibi Bolt, Malta’da Üç Tekerlekli Elektrikli Mini Aracını Tanıttı

by mobilitehaber

Uber’in Estonyalı rakibi Bolt ve Dubai merkezli mikromobilite girişimi Buzzz Electric’in Carver’ı güçlerini birleştirerek Malta yollarında kullanılabilecek yeni ve elektrikli bir kompakt araç geliştirdi. Ünlü Sicilyalı Piaggio Ape ile tamamen elektrikli bir gelecek arasında şık bir geçiş gibi görünen üç tekerlekli Carver aracı, Malta sokaklarına çıktı.

Üç tekerlekli araç 100 kilometrelik bir menzile sahip ve dar sokaklarda rahatça gezinebiliyor. Sürücüler araca Bolt uygulaması üzerinden bir ‘trafik avcısı’ kategorisi olarak erişebilecekler. Şirketlere göre bu, Malta’nın artan trafik ve çevre sorunlarına bir çözüm sağlayacak.

Bolt Malta Ülke Müdürü Ryan Mahoney:

“Bolt olarak hedefimiz, müşterilerimize kişisel bir aracın hizmet ettiği her amaç için en iyi kullanım durumunu sunmaktır. Bu yeni kategori ile Bolt, tek başına seyahat eden yolculara daha ucuz ve daha hızlı yolculuk imkânı sunarken aynı zamanda %100 elektrikli olacak. Sürücülerimizin güvenliğini sağlamak için, bu Carver araçları Malta’da bu özel kullanım için benzersiz bir şekilde modifiye edildi ve bu yeni kategorinin sürücülerine gerekli tüm eğitimler verildi.”dedi.

Yaklaşık bir metre genişliğindeki yeni araçlarda direksiyon simidi, emniyet kemerleri ve özel bir devirme mekanizması bulunuyor. İki yolcu oturabiliyor ve ek depolama alanına sahip. Aynı zamanda üstü açık arabaya dönüşebiliyor.

Buzzz Electric Genel Müdürü James Formosa:

“Buzzz Electric, Carver’ı tanıtmaktan heyecan duyuyor ve araç filomuza halkın erişimini artırmak için Bolt ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyor. Üç tekerlekli, elektrikli otomobilimiz bir scooter kadar eğlenceli ve çevikken, bir otomobilin konfor ve güvenliğini sunuyor. Bu yaratıcı konsept Malta’nın sıkışık caddeleriyle kolayca başa çıkabiliyor ve hem yerel halka hem de ziyaretçilere daha etkili ve çevre dostu bir ulaşım seçeneği sunmayı amaçlıyor.” dedi.

Carver CEO’su Anton Rosier:

“Mobilite platformlarının sayısında bir artış görüyorsunuz ve Bolt Avrupa’da en yüksek büyümeye sahip olan platform. Bir süredir şehre özel olarak tasarlanmış çeşitli mobilite çözümlerini deniyorlar. Trafik sıkışıklığı diğer pek çok Avrupa kentinde olduğu gibi Malta’da da giderek büyüyen bir sorun. Buzz Electric ve Carver ile işbirliği içinde Bolt şu anda Malta için en iyi seçeneği inceliyor ve Craver da bu noktada devreye giriyor. Bu harika bir seçenek çünkü sessiz, temiz ve dar. Trafiği filtrelemek için ideal ve hem yerel halk hem de turistler için bir kez daha biraz daha yaşanabilir ve erişilebilir hale gelebilecek kasaba ve şehirler için iyi bir çözüm.” dedi.

Bolt 2013 yılında Markus Villig, Martin Villig ve Oliver Leisalu tarafından kuruldu ve Estonyalı araç paylaşım girişimi Aralık 2021’de 150 milyon Euro topladı ve filosunu 250’den fazla şehirde 230.000’den fazla scooter ve e-bisiklete genişletti. Hizmetleri arasında araç çağırma, araç paylaşımı, tüketicilerin restoranlardan yemek sipariş etmesine olanak tanıyan Bolt Food ve 15 dakika içinde yiyecek teslimatı yapan Bolt Market yer alıyor. Avrupa ve Afrika genelinde 100 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu iddia ediyor.

Öte yandan, Malta’nın yoğun yolları için özel olarak tasarlanmış Carver araçlarından oluşan bir filoya sahip olan Buzzz Electric, iki kişilik araçların yanı sıra küçük kargo araçlarından oluşan çeşitli modeller sunuyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com