Anasayfa » TOGG Üretimde Hız Kesmiyor: Fabrika Çift Vardiyaya Geçiyor

TOGG Üretimde Hız Kesmiyor: Fabrika Çift Vardiyaya Geçiyor

by mobilitehaber

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Bursa Gemlik’teki fabrikasında üretim hızını artırmak için çift vardiyaya geçmeye hazırlanıyor. TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş’ın verdiği bilgiye göre, aslında çift vardiya sisteminin önümüzdeki yıl devreye alınması planlanıyordu. Ancak 12 günde 177 binden fazla sipariş alınmasıyla bu planlar hızlandırıldı ve çift vardiyaya geçiş eylülün ortasında başlayacak.

Fabrikanın halihazırda yıllık kapasitesi 175 bin araç olarak belirtilirken, 28 bin siparişin yıl sonuna kadar karşılanması hedefleniyor. TOGG, Gemlik fabrikasını yüzde 90 oranında robot gücüyle çalışan bir üretim teknolojisi merkezi olarak tasarladı.

TOGG CEO’su Karakaş, geleceğe yönelik odaklarının akıllı teknolojilerde olduğunu vurgulayarak, araçların daha fazlası olması ve kullanıcı deneyiminin ötesine geçmesini hedeflediklerini belirtti. Akıllı kontratlar ve blok zinciri teknolojisi ile dijital araç pasaportu gibi inovasyonları da geliştirmeye devam ettiklerini açıkladı.

Ayrıca TOGG, enerji depolama teknolojileri alanında da önemli bir adım attı. Farasis Energy iş birliği ile oluşturulan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri, Türkiye’nin hücre geliştirme ve üretme yetkinliğini elde etmesini sağlayacak bir adım olarak öne çıkıyor.

TOGG’un şarj istasyonu markası Trugo, 650 şarj ünitesine sahip olacak şekilde genişletiliyor. Yüksek hızlı şarj cihazları ile bataryaların hızlıca şarj edilmesi ve sürdürülebilir enerji kullanımı hedefleniyor. Togg ayrıca servis altyapısı konusunda da genişlemeye gidiyor ve şu anda 7 bölgede 28 noktada servis hizmeti sunuyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com