Anasayfa » TOGG İkinci El Piyasada Talep Görmeye Başlıyor

TOGG İkinci El Piyasada Talep Görmeye Başlıyor

by mobilitehaber
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır: TOGG’un Yollardaki Sayısı 2 Bini Aştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ağustos ayının ilk yarısında teslim edilen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) temmuz ayı teslimatını geçtiğini ve yollardaki TOGG sayısının 2 bini aştığını açıkladı.

İkinci El Araç Satışında Yeni Düzenlemeler

Ticaret Bakanlığı, 6 Temmuz’da İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik’te değişiklik yaparak, ikinci el araçların üretici veya distribütör tarafından tavsiye edilen güncel satış fiyatının üzerinde fiyatla ilan yoluyla pazarlanmasına 1 Ocak 2024 tarihine kadar kısıtlama getirdi. Bu kararın ardından bazı araç satıcıları, bu kısıtlamayı aşmak için farklı yollar arayışına girmiş görünüyor.

Ekstralar Bahane Ediliyor

Haberlere göre, ikinci el araç ilanlarında fiyatlar 1 milyon 450 bin ile 1 milyon 600 bin arasında değişkenlik gösteriyor. Ancak Ticaret Bakanlığı’nın “güncel satış fiyatının üzerinde satılamaz” kısıtlaması, satıcıları ekstraları kullanarak fiyat sınırlamasını aşmaya yönlendirdiği görülüyor.

TOGG’un İkinci El Araç Fiyatları

TOGG’un ikinci el araçlarının fiyatları 1 milyon 227 bin 500 TL ile 1 milyon 563 bin 500 TL arasında değişiyor. Bu durum, Ticaret Bakanlığı’nın getirdiği fiyat kısıtlamasının ekstralarla delinmeye çalışıldığını gösteriyor.

Satıcılar İle İletişim

TOGG satıcıları, sadece ilan siteleri üzerinden mesaj yoluyla ulaşılabilir durumda ve kendilerine uygun gördükleri alıcılara dönüş yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com