Anasayfa » Sıfır Emisyonlu Zeplinlerle Dünyaya Farklı Bir Perspektiften Bakmak

Sıfır Emisyonlu Zeplinlerle Dünyaya Farklı Bir Perspektiften Bakmak

Lüks seyahat yatlarını aratmayan, tarihin tozlu sayfalarından fırlamış bu zeplinler unutulmaz deneyimler yaşamanıza olanak sağlayacak

by mobilitehaber

Deneyimsel seyahat ve yatçılık şirketi Pelorus, ultra sürdürülebilir zeplin seyahatlerini teşvik etmek için İsveçli havacılık şirketi OceanSky Cruises ile ortaklık kurdu.

Pelorus, Oceansky‘ın önde gelen “havadan daha hafif” hava gemileri filosu için araştırma, planlama ve lojistik konularında yardımlarda bulunarak Oceansky‘ın “keşif ortağı” olacak.

Pelorus’un CEO’su ve kurucu ortağı Geordie Mackay-Lewis:

Kuruluşundan bu yana elit ve sürdürülebilir seyahat alanında inovasyonun en ön saflarında yer almaya ve konukları tatmin edecek heyecan verici temiz teknoloji çözümleri getirmeye çalışıyoruz. OceanSky Cruises ile ortak olmak ve gönüllere dokunan deneyimler sunmak inanılmaz heyecan duyduğumuz bir şey.

OpenSky Gemi Seyahatleri

OceanSky zeplinlerinin ancak en lüks yatlarda görülebilen kabinlere, ortak alanlara ve hizmete sahip olduğu söyleniyor. Onlardan tek farkı 300 metre yukarıda sakin sakin süzülmeleri olacak.

Ziyaretçiler Michelin yıldızı kalitesindeki yemekler, 360 derece panoramik izleme yeri ve yakında ortaya çıkacak birçok ek hizmetler sayesinde Kutup Dünyasını ve şaşırtıcı fauna ve flora çeşitliliğini tamamen yeni bir perspektiften deneyimleyecekler.

Bu başarının en büyük sebebi ise piste ihtiyaç duymayan zeplinlerin çok yönlü avantajlarıdır. Gezegenin tepesinde birkaç değerli saat geçirdikten sonra zemine dikkatli ve yavaşça alçalan zeplin Coğrafi Kuzey Kutbu noktasına iniş yapacak.

Lewis diyor ki:

Müşterilerimize yeni dünyaların kapılarını aralayan deneyimler yaratmaya kendimizi adadık. Bu işbirliğinin geleceği ve gezegenin uzak bölgelerini çevreye duyarlı bir şekilde gözler önüne serme konusunda inanılmaz heyecanlıyız.

36 saatlik seferler

İlk uçuşların 2024’te kalkması ve Kuzey Kutbu’na kadar üst düzey konfor ve lüks içinde seyahat etme şansı vermesi bekleniyor. Her bilet yaklaşık 200.000 ABD dolarına mal olacak.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com