Anasayfa » Kadınların Tercihi KIA EV9 oldu

Kadınların Tercihi KIA EV9 oldu

by mobilitehaber

Kia EV9 olağanüstü aerodinamiği, tasarımı, teknolojisi ve şarj yetenekleriyle övgü topladı.

Kategori kazananları, 62 yarışan model arasından 75 kadın otomobil gazetecisi tarafından seçildi.

WWCOTY ödülünün genel kazananı 8 Mart’ta açıklanacak.

Tamamen yeni Kia EV9, prestijli 2024 Dünya Kadınlarda Yılın Otomobili (WWCOTY) Ödülleri’nde SUV kategorisinin galibi seçildi.

Bu başarı, Kia EV9’un güvenlik, sürüş deneyimi, teknoloji, konfor, verimlilik, çevresel etki ve paranın karşılığı gibi çeşitli alanlardaki olağanüstü performansı nedeniyle öne çıktığı 62 rakip modelin kapsamlı bir değerlendirmesinin ardından geldi. Bu tanınma, Kia EV9’un endüstri lideri büyük elektrikli SUV olarak itibarını daha da güçlendiriyor.

Beş kıtadaki 52 ülkeden 75 kadın otomobil gazetecisinden oluşan bir jüri, kapsamlı bir değerlendirme sürecine katıldı. Bu, beş kategoride kazananları seçmek için sürüş testleri, ayrıntılı analizler ve titiz çalışmaları içeriyordu: SUV, Aile Otomobili, Büyük Otomobil, Özel Otomobil ve 4×4 ve Pick-Up.

Bu ilk turda Kia EV9, olağanüstü aerodinamiği, yenilikçi tasarım özellikleri, ileri teknolojisi, çift yönlü şarj kapasitesi ve ultra hızlı 800 volt şarj sistemiyle öne çıktı. Jüri ayrıca EV9’un cazip fiyat noktasını da vurguladı ve onu aynı segmentteki diğer araçlara göre rekabetçi bir şekilde konumlandırdı.

EV9, SUV gücünü, son teknoloji elektrikli araç (EV) stilini ve ileri teknolojileri birleştirerek onu SUV kategorisinin ön sıralarına yerleştiriyor. Elektrikli Küresel Modüler Platform (E-GMP) üzerine inşa edilen EV9, atletik performans ve 349 milden (WLTP) fazla tamamen elektrikli menzil sağlıyor. Ultra hızlı 800 volt şarj kapasitesi, 155 mil’e kadar menzilin yalnızca 15 dakikada doldurulmasına olanak tanır.

Kia EV9’un 2024 WWCOTY Ödülleri’nde tanınması, Kia’nın çok çeşitli bakış açılarına ve tercihlere hitap eden araçlar yaratma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Bu ödül, EV9’un küresel çekiciliğini ve dünya çapındaki kadınlardaki yankısını ortaya koyuyor.

EV9, diğer dört kategori kazananıyla birlikte, Kadınlarda Dünya Çapında Yılın Otomobili ödülünün genel kazananını belirlemek için son değerlendirme turuna çıkacak. Kazananın açıklanması 8 Mart 2024: Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com