Anasayfa » InMotion off-road Elektrikli Tek Tekerlekli Bisikletini Piyasaya Sürüyor

InMotion off-road Elektrikli Tek Tekerlekli Bisikletini Piyasaya Sürüyor

by mobilitehaber

Çin’in e-mobilite uzmanı InMotion, “keşfin sınırlarını zorlamak için” tasarlanmış yeni bir elektrikli tek tekerlekli bisikleti tanıttı. Adventure modeli korkutucu derecede güçlü bir motora, 120 km’lik bir bataryaya ve ayarlanabilir süspansiyona sahip.

Bir yıl süren araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından InMotion, Adventure Elektrikli Tek Bisiklet’e 9.000 Watt’a (muhtemelen daha da yüksek) kadar çıkabilen ve 200 Nm (147,5 lb.ft) tork ve tekerlekte 850 N çekiş kuvveti sayesinde sürücülerin 50 derecelik eğimleri nispeten kolaylıkla tırmanmalarına yardımcı olmak için tasarlanan 4.000 W’lık çılgın bir arazi motoru yerleştirmeyi tercih etti.

Düzlükteyken 110 km/saate (68,35 mph) kadar hız yapabildiği ve durma noktasından 50 km/saate 2,5 saniyede çıkabildiği bildiriliyor. Bu hız V13 Challenger’ın 140 km/s’lik azami hızıyla tam olarak eşleşmiyor, bu nedenle yeterince cesursanız şirketin kataloğunda daha heyecan verici (ve tehlikeli) elektrikli tek tekerlekli bisikletler var.

İki sürüş modu sunuluyor: daha uzun pil ömrü için dengeli, daha yumuşak bir Konfor Modu ve yardımcı bir uygulama aracılığıyla ayarlanan yüksek güçlü, daha duyarlı bir Spor Modu.

Tekerleği çevreleyen dört pil, çerçeveden (kumandayı sökmeden) yaklaşık 10 dakika içinde çıkarılabiliyor. Kapasitenin 2.400 mAh olduğu ve akıllı pil yönetiminin her bir hücreyi gerçek zamanlı olarak izleyebildiği bildiriliyor. InMotion, bunun sürücülere şarj başına 120 km (~75 mil) menzil sağlayacağını ve bir saat içinde %80 kapasiteye kadar doldurma için hızlı şarjın mevcut olduğunu düşünüyor.

Adventure off-roader, 3 inç genişliğinde kalın lastikler takan 16 inçlik bir tekerlek üzerinde yuvarlanıyor. Tekerlek tertibatı IPX6 standartlarına göre su geçirmezdir ve batarya IPX7’ye göre yalıtılmıştır, bu nedenle sürücülerin yol boyunca su biriken yerlerde dalga yapma veya ani bir sağanak yağışla karşılaşma konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

Elektrikli tek tekerlekli bisiklet, konforlu bir sürüş vaadi için şirketin “özel özel progresif yayına” sahiptir ve “sürücünün dizlerini koruyan atlamalar ve dik yokuşlar gibi yoğun arazi segmentleriyle” başa çıkmak için sekiz seviyeli geri tepme sönümleme ve 17 seviyeli sıkıştırma sönümleme sunar. Kurulum, sürücünün ağırlığı ve tarzı için ince ayar yapılabiliyor.

Daha geniş ve daha büyük kaymaz ayak plakaları, ayarlanabilir yoğunluğa sahip 1.500 lümen far ve “otomotiv sınıfı” arka lambalar temel özellikleri tamamlıyor.

InMotion, Adventure modeli için 3,299 ABD Doları tutarında bir “erken kuş” perakende satış fiyatı açıkladı, ancak şu anda kullanılabilirlik hakkında bir bilgimiz yok. Aşağıdaki lansman videosunda daha fazlası var.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com