Anasayfa » TOGG-Avalanche İşbirliği : Akıllı Cihaza Entegre Dijital Cüzdan

TOGG-Avalanche İşbirliği : Akıllı Cihaza Entegre Dijital Cüzdan

by mobilitehaber

Togg, CES 2023’te Avalanche üzerine inşa edilen kripto cüzdanını tanıttı. Cüzdanın müşterilere sunacağı özellikler açıklandı.

Togg’un kripto cüzdanı ne işe yarayacak?

Avalanche blockchain ağı üzerine kurulan dijital cüzdan, kullanıcılara güvenlik sağlayacak ve hareket halindeyken dijital varlıklara erişim imkanı sunacak. Ödeme, bilgi saklama ve IoT işlemleri için kullanılacak. Kullanıcılar kripto cüzdanındaki kripto varlıkları saklayabilecek veya transfer edebilecek. Şarj istasyonu ücreti, aracın bakım ücreti, marketlerden alışveriş ücretleri gibi ödemeler bu cüzdandan tahsil edilecek.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Kullanıcıyı merkeze alarak, akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında, herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek üzere blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı, ülkemizin ve dünyanın en iyileriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda stratejik ortağımız Ava Labs’ın blok zinciri üzerine geliştirdiğimiz ürünümüz dijital varlık cüzdanıyla, kullanıcıların mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Mobilite ekosisteminin bir sınırı yok, biz nereye kadar götürürsek oraya gidecek.

Ava Lab’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer ise şunları söyledi:

Togg, geçen yıl blockchain girişimlerinin yeri olarak Avalanche’ı seçerek mükemmel bir öngörü gösterdi. Şimdi de akıllı mobiliteyi dönüştürme konusundaki cesur vizyonunu gerçekleştirme yolunda bir büyük adım daha attı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com