Anasayfa » Ticaret Bakanlığı, TOGG İle İlgili Satış İlanlarını İnceleme Altına Aldı

Ticaret Bakanlığı, TOGG İle İlgili Satış İlanlarını İnceleme Altına Aldı

by mobilitehaber

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son dönemde Türkiye’nin vizyon projesi olan yerli ve milli araç TOGG ile ilgili olarak, otomotiv sektörüne yönelik alınan karar ve tedbirler doğrultusunda kanunlara aykırı ilanların verildiğinin tespit edildiği ve bu konuda şikayetlerin alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, ikinci el araç ilanlarında yüzde 95’e varan bir azalma sağlandığı vurgulandı. Bakanlığın sıkı denetimler gerçekleştirdiği, fahiş fiyat talepleri, sıfır araç stokçuluğu, sıfır araç için ilan edilen fiyatın üzerine ekstra talepler ve aksesuar bahanesiyle fiyat artırma gibi yasa dışı uygulamaların önüne geçmek amacıyla çalışmalar yaptığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, stoklanmış yeni araçların birden ortaya çıkması ve yeni araçlar ile ikinci el araç fiyatlarında ciddi düşüşler yaşandığına dikkat çekildi. Ticaret Bakanlığı’nın ticaret ortamının normale dönene kadar denetimleri ve sıkı takipleri devam ettireceği, ilan sitelerinde normal fiyatlarla araçlarını yayınlayıp daha yüksek fiyat talep ederek ticari hileye başvuranlarla ilgili tespitlerin hızla yapılarak yasal işlemlerin uygulandığı ifade edildi.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com