Anasayfa » Tesla Cybertruck: Üretim Yakında Başlıyor

Tesla Cybertruck: Üretim Yakında Başlıyor

Elektrikli araç alanında merakla beklenen araçlardan biri olan Tesla Cybertruck, 2024 yılına kadar tam hacimli üretime geçmeyecek. Haber, CEO'su Elon Musk tarafından Çarşamba günü Tesla'nın dördüncü çeyrek kazanç çağrılarında doğrulandı.

by mobilitehaber

Insideevs‘in haberlerine göre Musk, Cybertruck’ın lansmanıyla ilgili soruları yanıtlarken ilk üretiminin “bu yaz bir ara” başlayacağını söyledi ancak seri üretimin 2024’e kadar beklemesi gerektiğini doğruladı. “Üretimin bu yaz bir ara başlamasını bekliyoruz, ancak üretimin başlangıcı her zaman çok yavaş işlediği için ne desem yalan olur.” dedi.

Gecikmeye batarya sebep oluyor

Tesla’nın Cybertruck’a 610 mil (980+ km) menzil sağlaması planlanan 4680 hücreli pil takımının geliştirilmesindeki gecikme yüzünden araç ertelenip duruyor.

Beklemeye değer mi?

Tek bir motor modelinin 6,5 saniyede sıfırdan 60 mil / saate (100 km / s) gidebileceği ve maksimum 110 mil / saat (177 km / s) hıza izin verebileceği iddialarına bakacak olursak her şey kağıt üstünde etkileyici görünüyor.

Çift motorlu varyantın sadece 4,5 saniyede 60 mil / saate (100 km / s) ulaşacağı ve 120 mil / saat (193 km / s) hıza sahip olacağı bildiriliyor. Ve son olarak, nihai performans arayan müşteriler için, üç motorlu model, 130 mil (209 km / s) azami hıza sahipken, yalnızca 2,9 saniyede sıfırdan 60 mil / saate (100 km / s) gitme gücüne sahiptir.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com