Anasayfa » Tamamen Elektrikli Yeni Thar.e SUV İle Tanışın

Tamamen Elektrikli Yeni Thar.e SUV İle Tanışın

by mobilitehaber

Hindistan’ın en büyük araç üreticilerinden biri olan Mahindra & Mahindra’nın bir iş birimi olan Mahindra Electric Automobiles (MEAL), Çarşamba günü Güney Afrika’nın Cape Town kentinde düzenlenen bir etkinlikte elektrikli SUV’u tanıttı.

Şirkete göre Thar.e, “efsanevi arazi aracının elektrikli bir evriminden” daha fazlası: “Mahindra’nın otantik SUV ruhunu somutlaştırmaya devam eden cesur, farklı bir tasarım dönüşümü.”

EV, tasarım unsurlarını otomobil üreticisinin popüler, gazla çalışan Thar SUV’undan alsa da, “kendi yenilikçi ve ayırt edici izini oluşturuyor.”

Elektrikli SUV, “imkansızı keşfet” görünümü veren farklı ve sağlam bir yüksek duruşa sahip.

Thar.e’nin içinde minimalizm ve işlevselliğin bir karışımı bulunuyor. Elektrikli SUV, döner bir ekran, tutma kolları ve basitleştirilmiş bir düzen ile arazi sürüşü için üretilmiş. Mahindra, Thar.e’nin Volkswagen’in MEB platformunun bir türevi olan INGLO EV platformuna dayanarak geleceğe cesurca adım attığını söylüyor.

Herhangi bir özellik açıklanmamış olsa da, Volkswagen’in EV platformu ID.3, ID.7 ve ID.Buzz elektrikli minivan dahil olmak üzere çok çeşitli araçlara uyacak şekilde tasarlanmış. Ford da platformu elektrikli Ford Explorer için kullanmak üzere VW ile ortaklık kurdu.

Salı günü, otomobil üreticisi VW ile ortaklığını genişletme planlarını açıkladı. Her iki şirket de VW’nin Mahindra’nın yeni INGLO EV platformu için MEB bileşenleri tedarik etmesi konusunda anlaşan bir ilk sözleşme imzaladı.

Mahindra bu hafta İngiltere’nin Banbury kentinde düzenlenen Born EV vizyon etkinliğinde üç yeni elektrikli SUV sergiledi. Bunların tümü MEB tabanlı INGLO platformu üzerinde yer alacak.

Volkswagen elektrik motorlarını tedarik ederken, BYD de VW sorumluluğu üstlenene kadar bataryaları sağlayacak.

Üç yeni EV’den ilkinin Ekim 2025’te, ikincisinin ise bir sonraki yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. Üçüncü elektrikli SUV veya dayanıklı Thar.e 4×4 için henüz bir lansman tarihi açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com