Anasayfa » Osprey, Engelliler Ayını Şarj Ünitelerini Engelli Toplumunu Destekleyen Sanat Eserleri İçin Özel Alanlara Dönüştürerek Kutlayacak

Osprey, Engelliler Ayını Şarj Ünitelerini Engelli Toplumunu Destekleyen Sanat Eserleri İçin Özel Alanlara Dönüştürerek Kutlayacak

by mobilitehaber

Birleşik Krallık Engellilik Tarihi Ayını (16 Kasım – 16 Aralık) ve Uluslararası Engelliler Gününü (3 Aralık) kutlamak üzere, Birleşik Krallık’ın önde gelen hızlı elektrikli araç (EV) şarj noktaları ağlarından biri olan Osprey Charging, engelli toplumuna destek ve dayanışmayı gösteren göz alıcı ve kapsayıcı bir sanat eseri sergileyecek.

Sanat eseri, Osprey’in engelli elektrikli araç sürücülerini destekleme taahhüdünü kutlarken, iki ay boyunca Birleşik Krallık genelinde Osprey’in Tritium 75kW şarj cihazlarının 30 tanesinde sergilenecek olan ambalajlara dönüştürülecek.

Osprey, bugünden 13 Kasım Pazar gece yarısına kadar görsel sanatçıları tasarımlarını bir açıklamayla birlikte Instagram veya Twitter’da Osprey’i etiketleyerek ve #OspreyUKDHM hashtag’ini kullanarak göndermeye davet ediyor. Nihai tasarım 16 Kasım’da (Birleşik Krallık Engellilik Tarihi Ayı’nın ilk günü) açıklanacak ve kazanan sanatçıya Osprey tarafından 1000 £ ödenecek.

Osprey’in şarj cihazları şu anda Irksal Adalet / Irkçılık Karşıtı bir savunucu olan Kaia Allen-Bevan’ın Siyah Tarihi Ayı (1-31 Ekim) kutlamaları kapsamında yaptığı ve halkı siyah tarihi ve siyah deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve tüm yıl boyunca bu konuda harekete geçmeye davet eden sanat eserine ev sahipliği yapıyor.

Bundan önce, Temmuz ayında Osprey, Pride’ı kutlamak ve LGBTQ+ topluluğuna desteğini göstermek için queer illüstratör ve grafik tasarımcı Ben White’ın sanat eserlerini sergiledi.

Osprey Charging CEO’su Ian Johnston şunları söyledi;

Osprey’de gelecek için herkese açık bir elektrikli araç şarj ağı inşa ediyoruz ve bu nedenle tipik olarak yeterince temsil edilmeyen topluluklara desteğimizi göstermek bizim için önemli. Elektrikli araç şarj ünitelerimizi sanat eserleri için alanlara dönüştürerek, personelimiz ve müşterilerimiz tarafından önerilen temaları kutlarken, bazı önemli amaçlar ve kuruluşlar hakkında farkındalık yaratıyoruz. Engellilik Tarihi Ayını desteklemek üzere yetenekli sanatçı ve illüstratörlerden çok sayıda başvuru almayı dört gözle bekliyoruz ve sürücülerimizin bu yılın ilerleyen günlerinde şarj cihazlarımızdaki nihai tasarımı görmeleri için sabırsızlanıyoruz.

Birleşik Krallık Engellilik Tarihi Ayı (UKDHM) Koordinatörü Richard Rieser ise şunları söyledi;

Bazı gelişmelere rağmen, pek çok insan hala engellileri tam anlamıyla insan olarak görmüyor. Engellilik Tarihi Ayı, engellilerin toplumdaki eşitsiz konumu hakkında farkındalık yaratarak ve engelli eşitliğini savunarak bunu değiştirmeyi amaçlamaktadır. Osprey’in engelli topluluklara verdiği desteği dile getirmesinden memnuniyet duyuyor ve Birleşik Krallık’taki engelli elektrikli araç sürücüleri için erişilebilir bir şarj ağı oluşturma taahhüdünü alkışlıyoruz.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com