Anasayfa » Lucid Air Üç Ayrı Konuda 6.360 Elektrikli Aracı Etkileyen Geri Çağırma Yaptı

Lucid Air Üç Ayrı Konuda 6.360 Elektrikli Aracı Etkileyen Geri Çağırma Yaptı

by mobilitehaber

Kaliforniya merkezli elektrikli araç üreticisi Lucid Motors, aynı hafta içinde 6.360 Lucid Air elektrikli sedanı etkileyen üç ayrı geri çağırma yayınladı. Ancak, sorunlardan ikisi OTA güncellemeleri ile düzeltilebilir.

Lucid üç ayrı Air EV geri çağırması yayınladı

Üç geri çağırma 27 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanmış olup, 2022-2023 yılları arasındaki bazı Lucid Air sedanları etkilemektedir

Bunların en büyüğü 5,523 Lucid Air sedanı etkilemektedir. Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi (NHSTA) dosyasına göre, bu araçlardaki silecek kolu somunları gevşeyebilir, bu da görüşü azaltabilir ve çarpışma olasılığını artırabilir.

Bu nedenle NHSTA, araçların Federal Motorlu Araç Güvenlik Standartlarına uymadığını söylüyor. Lucid servis merkezleri parçayı inceleyecek ve sorunu ücretsiz olarak giderecek (veya değiştirecektir).

İkinci geri çağırma, yazılım sürümü 2.015 ile 2.0.50 arasında olan 59 Lucid Air EV’yi etkilemektedir. Bu araçlardaki arka görüş kamerası geri vitesteyken görüntü vermeyebilir.

Lucid, sorunu gidermek için ücretsiz bir (OTA) yazılım güncellemesi yayınladı. Lucid, güncellemeden sonra “Müşteriler sorunun bir daha tekrarlanmadığını” söyledi. Şirket bu geri çağırmayı “Lucid Air sahiplerini yazılımın en son sürümünü yüklemeye teşvik etmek için” yayınlıyor.

Son olarak Lucid, potansiyel güç kaybı sorunları nedeniyle yazılım sürümü 2.0.64 ve daha eski olan 778 Air modelini geri çağırıyor. Şirket, sorunu gidermek için bir OTA güncellemesi yayınladığını söylüyor.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com