Anasayfa » EAV Londra’da Otoyol Bakımı İçin Ringway İle Çalışmaya Başladı

EAV Londra’da Otoyol Bakımı İçin Ringway İle Çalışmaya Başladı

by mobilitehaber

Mikromobilite çözümlerinin Ringway tarafından eski minibüslerin yerine kullanılması otoyol bakım operasyonlarına hem verimlilik hem de sıfır emisyon getiriyor.

Oxfordshire merkezli sürdürülebilir sıfır emisyonlu araç üreticisi Electric Assisted Vehicles Limited (EAV), Ringway altyapı hizmetlerinin Transport for London için otoyol bakım operasyonlarını karbondan arındırma konusunda ilerlemesine yardımcı olmak üzere bir EAV2Cubed kargo bisikleti daha tedarik ediyor.

TFL’nin Otoyol Bakım Hizmetlerinde Görevlendirilecek

Altı aydan uzun süren bir denemenin ardından TFL’nin otoyol bakım hizmetini destekleyen düzenli çalışmalarının bir parçası olarak tanıtılan yeni EAV, denetim yapmak ve kusurları gidermek için kullanılacak. Ringway’in hedefi, EAV2Cubed’in her ay bildirilen arızaların %30’unda kullanılmasıdır.

Ringway’in ekibi EAV’i Londra karayolu ağında canlı olarak denedi ve ağır yük gerektirenler de dahil olmak üzere bir dizi görevde test etti. Dört tekerlekli e-kargo bisikleti 150 kg’dan fazla bir kapasiteye sahip ve yaylı koniler, katlanabilir bir yaya yolu bariyeri, katlanabilir merdiven, temizlik malzemeleri ve ilgili alet ve ekipmanları taşıyabilir.

EAV Mart ayı başında göreve başlayarak grafitilerin kaldırılması, dubaların yeniden yerleştirilmesi, tabela işleri, küçük ağaç işleri, bisiklet yolu ve yaya yolu kusurları gibi işlerle ilgilenmeyi hedefliyor. Tam şarjla 100 kilometrelik bir menzile sahip olan EAV’nin hedefi, aküleri şarj etmek için depoya dönmeye gerek kalmadan daha fazla görevi yerine getirmek. EAV sadece Ringway’in kendi emisyon hedeflerini desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda TFL’nin trafik sıkışıklığını azaltma ve yoğun zamanlarda emisyonları %10 azaltma hedeflerine ulaşmasına da yardımcı olacak.

Ringway, 2030 yılına kadar Kapsam 1 ve 2 karbon emisyonlarını %40 azaltma hedefine doğru hızla ilerlemekte ve daha çevreci çalışma yöntemleri sunmaktadır. Sıfır emisyonlu araçlar işletmenin tüm kademelerinde kullanıma sunulmuş olup, şu anda kullanımda olan araçlarla günde tahmini 400 kg CO2 tasarrufu sağlanmaktadır ve e-kargo bisikletlerinin denenmesi ve EAV’nin kullanıma sunulması da bu daha geniş hedefin bir parçasıdır.

Ringway’in çevre direktörü Paul Herbert şunları söyledi;

“EAV, Londra’nın merkezindeki birçok noktada bulunan hızlı dağıtım merkezlerimizden çalışacak ve yoğun saatlerde yaşanan sıkışıklığı azaltmaya yardımcı olacak en yeni aracımız. EAV’yi kullanıma sokmak, tüm müşterilerimiz, son kullanıcılarımız ve müşterimiz TFL için yaptığımız işi karbondan arındırma hedefimizde ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır.”

EAV küresel kentsel mikro-mobilite alanında liderdir. EAV2Cubed, minibüs ve bisiklet arasındaki boşluğu dolduruyor ve bir minibüsü daha yoldan kaldırarak şehir içi trafik sıkışıklığını iyileştiriyor ve azaltıyor.

EAV İcra Kurulu Başkanı Nigel Gordon-Stewart, “Ringway ile birlikte çalışmaktan ve Londra yol ağı taahhütlerini desteklemek üzere EAV2Cubed’ı kullanmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi. “Araçlarımızın Ringway filosunda kullanılması, verimlilik üzerinde herhangi bir etki yaratmadan karbon emisyonlarında ve kentsel tıkanıklıkta önemli bir azalma sağlayacaktır. Diğer iş sektörlerinde yeteneklerimizi zaten kanıtladık, bu nedenle eski kamyonetlerin kullanımının yerine otoyol bakımını desteklemek için neler yapabileceğimizi göstermek istiyoruz.”

Pazar lideri EAV2Cubed gibi kargo bisikletleri, geleneksel veya eski motorlu araçların kentsel ortamlarda neden olabileceği tıkanıklığı, hava kirliliğini ve emisyonları azaltmanın mükemmel bir yoludur. Ringway’in eski bir minibüsün yerine EAV2Cubed’i kullanması, kasaba ve şehirlerdeki geleneksel araçların değiştirilmesine yönelik bir başka açık ve kararlı adımdır.

İlginizi Çekebilir

mobilite
Türkiye'nin İlk Mobilite Portalı

İletişim : info@mobilitehaber.com